Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Lyžovanie: V super-G SP v Beaver Creek triumfoval Cuche

TASR|Publikované 8. dec 2002 o 20:29

Beaver Creek 8. decembra (TASR) - Víťazom super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v americkom stredisku Beaver Creek sa stal Švajčiar Didier Cuche ...

Beaver Creek 8. decembra (TASR) - Víťazom super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v americkom stredisku Beaver Creek sa stal Švajčiar Didier Cuche výsledným časom 1:18,83. Na druhom mieste skončil so stratou ôsmich stotín Marco Büchel z Lichtentštajnska, tretiu priečku obsadil Rakúšan Hannes Trinkl (+0,10).

Davdsaťosmeročný Cuche slávil štvrtý triumf sezóny a narušil tak hegemóniu Rakúšana Stephana Eberharter. Obhajcovi veľkého glóbusu preteky nevyšli, keď sa dopustil viacerých chýb a skončil na 15. mieste s odstupom 1,26 s na víťaza. Eberharter si však s prehľadom udržal vedenie v celkovom poradí SP.