Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Lyžovanie: V štarte SP v Kuopiu prvých 7 bodov Bátoryho, dominancia Nórov

TASR|24. nov 2001 o 15:19

Kuopio 24. novembra (TASR) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Ivan Bátory obsadil v úvodnej disciplíne Svetového pohára FIS na 15 km klasicky ...

Kuopio 24. novembra (TASR) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Ivan Bátory obsadil v úvodnej disciplíne Svetového pohára FIS na 15 km klasicky vo fínskom Kuopiu 24. miesto a získal tak do rebríčka SP prvých 7 bodov. Preteky sa skončili absolútnym triumfom nórskych bežcov, ktorí skončili na prvých 8 miestach, pričom zvíťazil Anders Aukland.

Bátory, ktorý v príprave pred novým ročníkom SP zaznamenal v troch pretekoch FIS v Muoniu dve víťazstvá a jedno 4. miesto, sa na náročnej trati v Kuopiu s troma veľkými stúpaniami, najskôr síce pohyboval na hranici prvej desiatky, na medzičase približne v polovici trati však už bol 18. so stratou 48 sekúnd na Auklanda a do cieľa dobehol s deficitom 2:18,4 na víťazného nórskeho bežca.

Za osmičkou Nórov dobehol majster sveta z uplynulého šampionátu v Lahti a obhajca vlaňajšieho víťazstva v SP Švéd Per Elofsson, na desiatej priečke sa umiestnil víťaz SP spred dvoch rokov Španiel nemeckého pôvodu Johann Mühlegg.