Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Lyžovanie: V šprintoch na Bezroukovom memoriáli triumf Bajčičáka a Kowalczykovej

TASR|23. mar 2003 o 14:04

Skalka 23. marca (TASR) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák triumfoval v nedeľňajšom šprinte v rámci Bezroukovho memoriálu v ...

Skalka 23. marca (TASR) - Slovenský reprezentant v behu na lyžiach Martin Bajčičák triumfoval v nedeľňajšom šprinte v rámci Bezroukovho memoriálu v Skalke pri Kremnici a zaknihoval tak double, keď zvíťazil aj v sobotňajšej kombinácii na 10 km klasicky + 10 km voľnou technikou.

Účastník majstrovstiev sveta v talianskom Val di Fiemme odsunul v cieľovom finiši na druhú priečku krajana Stanislava Holienčíka, tretie miesto obsadil český reprezentant Dušan Koříšek.

V súťaži žien sa z prvenstva tešila podobne ako v sobotňajšej kombinácii aktuálna juniorská vicemajsterka sveta v šprinte Poľka Justyna Kowalczyková. Príjemným prekvapením bol výkon iba 16-ročnej talentovanej Slovenky Kataríny Garajovej, ktorá finišovala na druhej pozícii a zdolala Annu Pastrnákovú i skúsenú Jaroslavu Bukvajovú.

výsledky:

muži - šprint: 1. Martin Bajčičák (SR), 2. Stanislav Holienčík (SR), 3. Dušan Koříšek (ČR), 4. Matej Jaksa (Slov.)

ženy - šprint: 1. Justyna Kowalczyková (Poľ,), 2. Katarína Garajová (SR), 3. Kateřina Smutná (ČR), 4. Anna Pastrnáková (SR)

la

Súvisiace články