Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Lyžovanie: V slalome SP dve víťazky, Zuzulová 7 bodov, 24. v súťaži i celkovo

TASR|Publikované 20. jan 2002 o 14:06

Berchtesgaden 20. januára (TASR) - Američanka Kristina Koznicková a Marlies Österová sa identickým časom 1:56,30 stali spoločne víťazkami slalomu Svetového pohára zjazdárok v nemeckom Berchtesgadene, ďalších 7 bodov si za 24. miesto pripísala Slovenka Veronika Zuzulová a so 63 bodmi si v priebežnom poradí disciplíny udržala 24. priečku.

Obe triumfátorky ťažili z hrubej chyby Švédky Anji Pärsonovej, ktorá po 1. kole viedla, po výbornom medzičase druhej jazdy zachytila špičkou lyže bránku a súťaž nedokončila. Koznicková sa tešila z piateho, Österová z premiérového triumfu kariéry, tretia bola do formy sa vracajúca vlaňajšia sezónna víťazka v slalome Chorvátka Janica Kosteličová (+0,30). Na čele celkového poradia SP zostala Rakúšanka Michaela Dorfmeisterová, v hodnotení slalomu Francúzka Laure Pequegnotová.

Zuzulová sa so štartovým číslom 34 v 1. kole na ťažkom odmäkovom snehu kvalifikovala do 2. jazdy na 29. priečke (+2,89). Pre 17-ročnú Bratislavačanku neboli podmienky v historickom stredisku prvých pretekov SP optimálne, pomerne jednoduchý svah bez strmých prelomov jej očividne nesedel a v 2. kole si len trochu vylepšila umiestnenie. Zuzane Smerčiakovej namerali v prvej jazde 65. čas so stratou 5,92 s a do druhej časti nepostúpila. ph

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.