Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Lyžovanie: V programe VC Slovenska iba slalomy, štartuje aj pretekár z Grenady

TASR|Publikované 22. feb 2002 o 13:36

Bratislava 22. februára (TASR) - Slalomom žien odštartuje v sobotu 47. ročník Veľkej ceny Slovenska v zjazdovom lyžovaní. Organizátori pôvodne chceli ...

Bratislava 22. februára (TASR) - Slalomom žien odštartuje v sobotu 47. ročník Veľkej ceny Slovenska v zjazdovom lyžovaní. Organizátori pôvodne chceli do programu zaradiť aj obrovský slalom, ale pre zlé poveternostné podmienky sa pôjdu aj v sobotu aj v nedeľu dva slalomy.

Ako prvé sa v oboch dňoch postavia na štart muži o 9.00, druhé kolo je na programe 11.30, ženy odštartujú o 10.00 a druhé kolo pôjdu o 12.30. Účasť na 47. ročníku podujatia potvrdilo spolu okolo 200 pretekárov z Poľska, ČR, Rakúska, Slovinska, Ukrajiny, Rumunska a Slovenska a na zjazdovke sa predstaví aj pretekár z exotickej karibskej krajiny z Grenady. Na podujatí budú štartovať aj pretekári z domácej špičky, diváci neuvidia iba Ivana Heimschilda a Michala Rajčana, ktorí sú rovnako ako Veronika Zuzulová na olympiáde v Salt Lake City. Zuzulovú čaká v piatok posledný štart na ZOH, keď sa predstaví v obrovskom slalome.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.