Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Lyžovanie: V podnájme rakúskych bežcov prístroje na transfúziu, prekvapený Mayer

TASR|Publikované 28. feb 2002 o 20:11

Lausanne 28. februára (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) vo štvrtok oznámil, že začne vyšetrovanie podozrivých nálezov v dejisku ZOH v Salt ...

Lausanne 28. februára (TASR) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) vo štvrtok oznámil, že začne vyšetrovanie podozrivých nálezov v dejisku ZOH v Salt Lake City, kde sa v privátnej ubytovni rakúskych bežcov na lyžiach našli prístroje na transfúziu krvi, vrátane prázdnych krvných konzerv.

Prezident MOV Jacques Rogge nariadil vyšetrovanie s použitím najmodernejšej techniky a vyšetrovatelia neobídu ani analýzy vzoriek DNA. MOV zároveň pripustila, že sa tak môžu objaviť aj ďalšie dopingové prípady.

Riaditeľ severskej sekcie Rakúskeho lyžiarskeho zväzu Walter Mayer správu o objave neberie ako "tragickú". "Možno ide o naše infúzne sady, ktoré využívame na rozličné terapie. Ale so zakázanými prostriedkami to nemá nič spoločného," zdôraznil Mayer, ktorého údajne informácie o podozrivom náleze veľmi prekvapili.

Počas ZOH, ktoré skončili 24. februára, usvedčili z dopingu troch športovcov, medzi nimi zlatých medialistov - španielskeho bežca na lyžiach nemeckého pôvodu Johanna Mühlegga a ruskú bežkyňu Larisu Lazutinovú. Treťou bola ďalšia ruská bežkyňa Oľga Danilovová.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.