Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Lyžovanie: V obr.slalome SP triumf Grünigena, Rajčan nepostúpil z 1. kola

TASR|Publikované 22. nov 2002 o 21:48

Park City 22. novembra (TASR) - Švajčiar Michael von Grünigen vyhral druhý obrovský slalom 37. ročníka Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Zjazdársky ...

Park City 22. novembra (TASR) - Švajčiar Michael von Grünigen vyhral druhý obrovský slalom 37. ročníka Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Zjazdársky veterán slávil svoj 21. triumf kariéry a dostal sa na čelo celkového poradia disciplíny i SP.

Víťaz s náskokom 28 stotín odsunul na druhú priečku Rakúšana Christiana Mayera, tretí skončil ďalší Rakúšan Benjamin Raich (+0,31). Celkový víťaz SP z vlaňajšej sezóny, Mayerov a Raichov krajan Stephan Eberharter z prvej priečky nezvládol druhú jazdu a skončil ôsmy.

Slovenský zjazdár Michal Rajčan obsadil v prvej jazde 64. priečku a nepostúpil do tridsiatky druhého kola. Štartoval s číslom 71 ako predposledný a dosiahol čas 1:16,58 (+5,57).