Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Lyžovanie: V Jasnej v decembri 2003 slalom SP žien, Gantnerová chcela aj "obrák"

TASR|Publikované 4. jún 2002 o 17:25

Portorož 4. júna (TASR) - Na 49. kongrese Medzinárodnej lyžiarskej federácie v slovinskom Portoroží sa rozhodlo o tom, že Slovensko bude 18. decembra ...

Portorož 4. júna (TASR) - Na 49. kongrese Medzinárodnej lyžiarskej federácie v slovinskom Portoroží sa rozhodlo o tom, že Slovensko bude 18. decembra 2003 hostiť preteky v slalome Svetového pohára žien s predbežným dejiskom v Jasnej.

Predsedníctvo Slovenského lyžiarskeho zväzu zároveň potvrdilo voľu usporiadať na prelome februára a marca 2003 alpské majstrovstvá sveta juniorov namiesto Argentíny, ktorá odstúpila od organizácie MS. Protikandidátmi Slovenska sú Francúzsko a Taliansko.

"Hodnotím pozitívne, že Slovensko bude mať možnosť usporiadať v decembri v roku 2003 preteky SP v slalome, i keď pôvodne sme predpokladali, že by sa u nás mohli uskutočniť aj preteky v obrovskom slalome. Verím, že Slovensku pridelia organizáciu juniorských MS 2003, bolo by to povzbudením pre celé slovenské alpské lyžovanie, navyše v juniorskej kategórii máme teraz pretekárov so šancou dosiahnuť dobrý výsledok. Pokiaľ ide o správu hodnotiacej komisie, tá vyslovila v súvislosti s našou kandidatúrou pripomienky ohľadom šírky zjazdovej trati na Chopku," povedala šéfka úseku alpských disciplín Slovenského lyžiarskeho zväzu Jana Gantnerová.

la ph

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.