Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Lyžovanie: V 2. pretekoch Letnej Grand Prix triumf Widhölzla, Slováci neuspeli

TASR|11. aug 2002 o 16:39

Hinterzarten 11. augusta (TASR) - Aj v druhých pretekoch Letnej Grand Prix v skokoch na lyžiach, ktoré sa uskutočnili v nemeckom Hinterzartene, triumfoval ...

Hinterzarten 11. augusta (TASR) - Aj v druhých pretekoch Letnej Grand Prix v skokoch na lyžiach, ktoré sa uskutočnili v nemeckom Hinterzartene, triumfoval na mostíku K-95 Rakúšan Andreas Widhölzl, ktorý tak zopakoval svoje sobotňajšie prvenstvo.

Bývalý víťaz Turné štyroch mostíkov predviedol v oboch kolách najdlhšie súťažné skoky 108,5 a 105,5 m, za ktoré získal od rozhodcov 278 bodov a spolu vďaka obom prvenstvám zinkasoval prémiu 18.000 švajčiarskych frankov. Na druhom mieste skončil prekvapujúco Američan Clint Jones (266,5), tretie miesto obsadil Widhölzlov krajan Martin Höllwarth (265,5).

V kvalifikácii sa predstavili aj dvaja slovenskí reprezentanti Martin Mesík a Dušan Oršula, podobne ako v sobtou sa však ani jednému z nich nepodarilo postúpiť do hlavnej súťaže medzi 50 najlepších. Mesík obsadil 55. miesto, keď pristál na značke 91 m a získal 108 bodov, Oršulu klasifikovali na 60. pozícii, keď mu za skok dlhý 88 m udelili rozhodcovia 102,5 boda.

"Obaja reprezentanti sa predviedli v lepšom svetle ako v úvodných pretekoch, keď mali lepší odraz i vyššiu nájazdovú rýchlosť, žiaľ, na postup medzi elitnú päťdesiatku to nestačilo. Martin mal smolu, že v druhej letovej fáze nemal štastie na vietor, k postupu mu v konečnom dôsledku chýbal jediný meter. Oršula skočil oveľa lepšie ako v sobotu, potrebuje však ešte na sebe popracovať. Obaja skokani sa predstavia aj na ďalšom podujatí seriálu vo francúzskom Courcheveli," povedal reprezentačný tréner slovenských skokanov Peter Schlank.

la ki

Súvisiace články