Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Lyžovanie: Úvod MSJ bez Matulu, Kafka v skokanskom tréningu najlepší

TASR|31. jan 2001 o 09:47

Karpacz (TASR) - V úvodných pretekoch majstrovstiev sveta juniorov v severskej kombinácii v poľskom Karpaczi (30. januára do 4. februára), ktoré sú na programe v stredu (K-85 x 2, 10 km), nenastúpi zo štvorice reprezentantov Mário Matula. Juniorský kombin

átor sa zranil pri tréningovom skoku a tak v prvej časti, pozostávajúcej z dvoch skokov na mostíku K-85 nastúpia Michal Pšenko, Filip Kafka a Gustáv Palider. Práve Kafka predviedol hneď najdlhší tréningový skok 85,5 m a zdolal i pravidlených účastníkov A-kategórie Svetového pohára.

"Mário spadol pri tréningu, trochu sa oškrel. Nie je to nič vážne, no rozhodli sme sa, že sa sústredí najmä na súťaž družstiev. Na šampionáte je vrátane Pšenka asi šesť pretekárov, ktorí už majú skúsenosti z elitnej kategórie kombinátorov. Takže konkurencia nebude menšia, ako bola na šampionáte na Štrbskom Plese," povedal tréner reprezentantov a akademický majster sveta Vladimír Frák, ktorý vzápätí dodal: "Kafka však už v tréningu naznačil, že sa chlapci neboja. Najdhlším skokom dňa zdolal Tallusa i Kreinera. Na druhej strane nízke mostíky nám príliš nevyhovujú, ktoré pred bežeckou časťou znižujú skokanské schopnosti niektorých kombinátorov."

Na minuloročných MSJ v klasických lyžiarskych disciplínach na Štrbskom plese dosiahol najlepší výsledok zo slovenských reprezentantov práve kombinátor Pšenko, ktorý si 6. miestom vybojoval i účasť v A-kategórii SP.


Súvisiace články