Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Lyžovanie: Tombu zadržali s falošným pasom

TASR|21. jan 2003 o 17:49

Rím 21. januára (TASR) - Talianske úrady obvinili bývalého olympijského víťaza v lyžovaní Alberta Tombu z falšovania dokumentov, keď sa pokúšal opustiť ...

Rím 21. januára (TASR) - Talianske úrady obvinili bývalého olympijského víťaza v lyžovaní Alberta Tombu z falšovania dokumentov, keď sa pokúšal opustiť rímske letisko Fiumicino s neplatným pasom.

Tombu nepustili v pondelok zriadenci do lietadla na Seychely, pretože mu vypršala platnosť pasu. Bývalý zjazdár sa po niekoľkých minútach vrátil s prepísanými dátumami platnosti. "Dátumy boli prepísané perom a zmazané," povedal jeden z policajných úradníkov po zadržaní.

Tridsaťšesťročný Tomba obvinenia poprel. "Ak ma raz vrátili preč, myslíte, že by som sa tam vrátil ešte raz?", pýtal sa Tomba pre taliansky rozhlas. Pre bývalého šampióna nie je tento priestupok prvým. V roku 1990 ho na Floride zatkla americká polícia pre prekročenie rýchlosti a o päť rokov sa "prezentoval" hodením trofeje do fotografa, ktorý ho chcel nasnímať nahého v saune.

Alberto Tomba získal zlaté medaily v slalome a obrovskom slalome na ZOH 1988 v Calgary, o štyri roky na ZOH 1992 v Albertville zvíťazil v obrovskom slalome.

Súvisiace články