Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Lyžovanie: Tomba falšoval dátum platnosti pasu, no na Seychely aj tak neodletel

TASR|21. jan 2003 o 12:58

Rím 21. januára (TASR) - Legendárny taliansky zjazdár Alberto Tomba sa opäť postaral o rozruch, keď ho v utorok na rímskom letisku Leonarda da Vinciho ...

Rím 21. januára (TASR) - Legendárny taliansky zjazdár Alberto Tomba sa opäť postaral o rozruch, keď ho v utorok na rímskom letisku Leonarda da Vinciho zadržala polícia a obvinila ho z falšovania dokumentov. Talian mal totiž naplatný pas a keď to krátko pred odletom zistil, snažil sa prepísať dátum platnosti.

Podľa prestaviteľov rímskej polície Tombu nezadržali a o celom postupe voči nemu rozhodne prokurátor. K veci sa bližšie nevyjadrila ani Tombova asistentka Laura Lelliová s tým, že stanovisko zaujme až potom, ako problém preskúmajú Tombovi právnici. Talian mal namierené na dovolenku na Seychely, no po amatérskom sfalšovaní pasu a následnom zadržaní stroj napokon vzlietol bez neho. Nie je to prvý prehrešok zjadárskeho šampióna. "Vyučený" policajt sa často pohyboval na hranici zákonnosti aj za svojej bohatej a mimoriadne úspešnej športovej kariéry.

Súvisiace články