Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lyžovanie: Svindal pravdepodobne vynechá celú sezónu

Lekár pri nórskom zjazdárovi Akselovi Lundovi Svindalovi, ktorý leží na nosidlách po ťažkom páde, počas úvodného tréningu na zjazd Svetového pohára alpských lyžiarov 27. novembra 2007 v coloradskom Beaver Creeku. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 2. dec 2007 o 20:51

BEAVER CREEK 2. decembra (SITA, AP) - Obhajca veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári alpských lyžiarov Nór Aksel Lund Svindal pravdepodobne vynechá celú sezónu pre zranenia, ...

BEAVER CREEK 2. decembra (SITA, AP) - Obhajca veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári alpských lyžiarov Nór Aksel Lund Svindal pravdepodobne vynechá celú sezónu pre zranenia, ktoré utrpel pri páde počas utorňajšieho tréningu. "Ak sa pýtate, či sa v tejto sezóne ešte vráti na zjazdovky, odpoveď je skôr nie ako áno. Tesne po operácii sa cítil lepšie ako dva alebo tri dni po nej. To je však pri takýchto zraneniach normálne. Včera vstal z postele a trochu sa poprechádzal. Navštívilo ho veľa ľudí a večer bol trochu unavený," povedal lekár nórskeho tímu Ola Ronsen.

Svindal mal pôvodne v nemocnici stráviť len pár dní, hospitalizácia sa však nakoniec predĺži minimálne o týždeň. "Včera som hovoril s chirurgom a ten má radosť z Akselovho pokroku. Budúci týždeň uvidíme, či bude môcť cestovať, zatiaľ to nie je možné," dodal Ronsen. Dvadsaťštyriročný Nór nesmie minimálne tri týždne vykonávať akúkoľvek fyzickú záťaž, aby sa mu zacelili rany. O tom, kedy bude môcť zase trénovať, rozhodnú lekári.

Podľa vyjadrenia amerického doktora Billa Steretta bude Svindal pravdepodobne potrebovať ďalší chirurgický zákrok v priebehu troch mesiacov, pretože lyža, ktorá ho porezala, len tesne minula oblasť konečníka a hrubého čreva. Ako je známe, Svindal nezvládol v tréningu na preteky Svetového pohára v Beaver Creeku v americkom štáte Colorado náročný skok Zlatý orol v spodnej časti zjazdovky Dravce a pri páde si spôsobil zranenia tvárovej časti hlavy a hlbokú reznú ranu na ľavom sedacom svale.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.