Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Lyžovanie: Švédsky dopingový expert disponuje zoznamom 15 podozrivých bežcov

TASR|Publikované 14. dec 2002 o 16:53

Štokholm 14. decembra (TASR) - Dopingové testy pätnástich bežcov na lyžiach z ôsmich krajín preukázali podľa slov švédskeho dopingového špecialistu ...

Štokholm 14. decembra (TASR) - Dopingové testy pätnástich bežcov na lyžiach z ôsmich krajín preukázali podľa slov švédskeho dopingového špecialistu a člena Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) Bengta Saltina abnormálne zvýšené hodnoty krvi.

Preto sa na týchto športovcov, dvanásť lyžiarov a tri lyžiarky, sústredí zvýšená pozornosť dopingových komisárov pred majstrovstvami sveta v talianskom Val di Fiemme. Žiadne mená nepadli, no podľa informácií švédskych médií ide aj o sedem majstrov sveta a držiteľov cenných olympijských kovov. "Tie hodnoty sú zvýšené oveľa viac, ako boli počas minulej sezóny v rovnakom časovom období. To by mohlo ukazovať na užívanie nedovolených podporných prostriedkov," povedal Saltin. Na zozname podozrivých údajne figurujú piati Rusi, dvaja Estónci, Rakúšania a Nemci a po jednom lyžiarovi z Fínska, Kazachstanu, Talianska a Česka.

Súvisiace články