Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Lyžovanie: Súhrn slalomu EP v Levi - text, výsledky, hlas

TASR|30. nov 2001 o 22:57

Levi 30. novembra (TASR) - Mladučká slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová obsadila v druhom slalome Európskeho pohára vo fínskom zimnom stredisku Levi v čase 1:20,05 min. 2. miesto a v samostatnej histórii slovenského alpského lyžovania vybojovala prvú medailovú pozíciu v tejto súťaži.

Pred 17-ročnú Bratislavčanku sa dostala už iba štvrtková víťazka Fínka Tanja Poutiainenová, ktorá vyhrala s náskokom 1,14 sek. Tretie miesto obsadila jej krajanka Henna Raitová (+1,43). Zuzulová sa tak vklínila medzi dve pretekárky elitnej tridsiatky Svetového pohára. Slovenka je po dvoch slalomoch EP druhá za dvojnásobnou víťazkou z Levi, pretože vo štvrtok skončila tiež na výborne bodovanom 4. mieste. Poutiainenová je na začiatku sezóny vo výbornej forme, v 1. kole úvodného slalomu Svetového pohára v Copper Mountain skončila na 4. mieste a v druhej jazde na ceste na stupne víťaziek riskantným štýlom vypadla. Je deviatou ženou finále uplynulého SP, jej krajanka Raitová bola desiata na MS v St. Antone.

Hlas Veroniky Zuzulovej: "Oba slalomy v Levi sa išli za umelého osvetlenia, lebo je tu polárna noc. Neprekážalo mi to, ani diery v 2. kole, myslím, že som rozbitú trať zvládla dobre. Víťazná Fínka je teraz v oslnivej forme, navyše ju skvele povzbudzovalo publikum. Mám z druhého miesta obrovskú radosť."

Výsledky:

1. Tanja Poutiainenová (Fín.) 1:18,91 min. (38,92-38,99), 2. Veronika ZUZULOVÁ (SR) +1,14 (39,48-40,57), 3. Henna Raitová (Fín.) +1,43 (39,98-40,36), 4. Stefanie Wolfová (Nem.) +1,57, 5. Nicole Hospová (Rak.) +1,80