Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Lyžovanie-SP: Maierov 5. triumf v kitzbühelskom super-G, v histórii je štvrtý

TASR|20. jan 2006 o 14:26

Kitzbühel 20. januára (TASR) Už piaty triumf v super-G alpského Svetového pohára na legendárnej zjazdovke Streif v rakúskom Kitzbüheli slávil v piatok ...

Kitzbühel 20. januára (TASR) Už piaty triumf v super-G alpského Svetového pohára na legendárnej zjazdovke Streif v rakúskom Kitzbüheli slávil v piatok domáci miláčik Hermann Maier. Svoj celkovo 52. triumf v pretekoch SP dosiahol iba s 5-stotinkovým náskokom pred talianskou kométou zimy Petrom Fillom, dominanciu domácich potvrdili na ďalších priečkach mladíci Hannes Reichelt (+0,28) i Stephan Görgl a ešte piaty bol Klaus Kröll.

Napriek slabému výsledku si celkové vedenie v SP udržal Rakúšan Benjamin Raich nielen vďaka náskoku, ale aj pre zlyhanie prenasledovateľov. Jeho krajan Michael Walchhofer bol až v tretej desiatke, Američan Bode Miller vypadol. S náročnými podmienkami sa podobne ako vlani a predtým ešte trikrát najlepšie vysporiadal najúspešnejší pretekár najmladšej alpskej disciplíny a "Mr. super-G" sa v historickej tabuľke prestížnych podujatí na Hahnekamme dostal už ku krajanovi Karlovi Schranzovi. Obaja so šiestimi triumfami sú na 6. priečke, ale v poradí podujatí pod hlavičkou SP dokonca na štvrtej za Girardellim, Killym a Zurbriggenom.

Súvisiace články