Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Lyžovanie-SP: Hospová v Cortine slávila tretí triumf, vedúca Španielka vypadla

TASR|Publikované 29. jan 2006 o 14:05

Cortina d'Ampezzo 29. januára (TASR) - Španielka Maria Jose Riendová-Contrerasová zašla najrýchlejší čas v 1. kole obrovského slalomu alpského Svetového ...

Cortina d'Ampezzo 29. januára (TASR) - Rakúšanka Nicole Hospová vyhrala obrovský slalom alpského Svetového pohára v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo. Svoj štvrtý triumf kariéry 22-ročná pretekárka slávila po dvoch rokoch pauzy, keď o 31 stotín na druhú priečku odsunula Kanaďanku Genevieve Simardovú, tretia bola ďalšia Rakúšanka Elisabeth Görglová (+0,57), pred ďalšou Kanaďankou Allison Forsythovou. V priebežnom poradí disciplíny zostáva na čele Švédka Anja Pärsonová, v celkovom poradí SP Chorvátka Janica Kosteličová.

Po 1. kole nedeľňajšej súťaže bola na čele Španielka Maria Jose Riendová-Contrerasová, v druhom však vypadla, naopak Hospová na primát zaútočila zo štvrtej priečky. Po dojazde ešte zadýchaná sa šťastná pred kamerami vyznala: "V tejto zime som sa viac venovala aj kĺzavým disciplínam a trošku som stratila istotu v tých točivých. V špeciálnom slalome i obrovskom som viackrát mala prvú jazdu veľmi dobrú, ale v tej druhej sa vždy niečo stalo. Dúfam, že týmto výsledkom získam potrebné olympijské sebavedomie."

Súvisiace články