Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Lyžovanie: Skokanom znemožňuje prípravu napadaný sneh, na mostíku ešte neboli

TASR|Publikované 11. nov 2002 o 10:00

Štrbské Pleso 10. novembra (TASR) - Slovenskí skokani na lyžiach sa v týchto dňoch na Štrbskom Plese pripravujú na nadchádzajúcu sezónu Svetového pohára, ...

Štrbské Pleso 10. novembra (TASR) - Slovenskí skokani na lyžiach sa v týchto dňoch na Štrbskom Plese pripravujú na nadchádzajúcu sezónu Svetového pohára, no pre nepriazeň počasia a množstvo napadaného snehu zatiaľ neskákali.

Družstvo sa s realizačným tímom venovalo do 4. novembra kondícii a potom mostík mechanicky zasnežovali. "V noci však napadol sneh a mostík bolo treba nanovo upraviť. Pre rovnaké problémy sme neskákali ani v nedeľu. Chýba nám potrebná technika na úpravu. Doteraz sme každý rok chodievali na tréningové pobyty do Fínska, či Rakúska, v tomto roku však nezostali peniaze. Boli sme síce na Dachsteine, no pre zlé počasie sme sa po jednom dni museli vrátiť domov," priblížil situáciu slovenských skokanov tréner Peter Schlank.

Svetový pohár sa začína až 29. novembra nočným podujatím na mostíku K120 vo fínskom Kuusame a Slováci sa dovtedy budú pripravovať na Štrbskom Plese. "Na Svetový pohár zatiaľ pripadá do úvahy iba Martin Mesík, s ním plánujem cestovať aj do Kuusama. Ani on však doteraz prakticky netrénoval. Do Fínska by sme chceli odcestovať takých štyri až päť dní pred začiatkom podujatia," dodal Schlank.

sr ph

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.