Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Lyžovanie: Raich štvrtým slalomovým triumfom sezóny korunoval zisk glóbusu

TASR|11. mar 2001 o 14:14

Aare 11. marca (TASR) - Rakúšan Benjamin Raich vyhral finálový slalom SP zjazdárov vo švédskom Aare a svojím štvrtým triumfom sezóny, šiestym slalomovým kariéry korunoval svoju mimoriadne úspešnú sezónu. V nej získal striebro na MS, ale najmä sezónny malý glóbus za slalom, o ktorý ho mohol vo finále už iba teoretiecky pripraviť krajan Heinz Schilch Egger.

Raich však nenechal nič na náhodu a vyhral o 19 stotín pred ďalším Rakúšanom, majstrom sveta Mariom Mattom, tretí bol Francúz Sebastien Amiez (+0,32). Životný a pre svoju krajinu historický výsledok zaznamenal za Veľkú Britániu jazdiaci Škót Alain Baxter, ktorý obsadil štvrtú priečku a ako jediný z celého tohtosezónneho štartového poľa absolvoval a úspešne dokončil všetkých deväť slalomov, teda 18 kôl.

"Samozrejme, že aj v prvom kole som sa snažil ísť čo najdôraznejšie, ale vo vedomí mi trošku hrala aj taktika, veď predsa som nemal úplne istý glóbus. Keď Heinz v druhej jazde predo mnou nezašiel potrebný čas, mohol som z piateho miesta zaútočiť, išiel som uvoľnene a som rád, že som túto výbornú sezónu zavŕšil tak, ako sa patrí," povedal v cieli Raich. ph mp jch

Súvisiace články