Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Lyžovanie: Pšenko bilancoval prvú previerku pred novou sezónou

TASR|Publikované 25. sep 2002 o 11:51

Štrbské Pleso 25. septembra (TASR) - Na mostíkoch s keramickou hmotou a na kolieskových korčuliach v Nemecku a Rakúsku absolvoval slovenský reprezentant ...

Štrbské Pleso 25. septembra (TASR) - Na mostíkoch s keramickou hmotou a na kolieskových korčuliach v Nemecku a Rakúsku absolvoval slovenský reprezentant v severskej kombinácii Michal Pšenko svetový letný pohár v piatich dejiskách, čo bola prvá významná previerka pred hlavnou zimnou sezónou.

"Príliš som neoslnil, len dva razy sa mi podarilo bodovať, pričom do celkového poradia sa zaratúvali výsledky prvých tridsiatich pretekárov. Nazbieral som šesť bodov, z čoho rezultovalo celkové 26. miesto. Išlo však o to otestovať si jednotlivé disciplíny a beh mi išiel lepšie než skoky, čo ma trochu rozladilo," poznamenal člen ŠKP Štrbské Pleso, ktorého ale potešilo zistenie, že zvýšená záťaž sa neodráža v bolestiach. "Je to dobré, že môžem ísť naplno, zdravotné problémy sa neozvali, ale hlavný nápor ešte len príde. Čakajú ma výjazdy do zahraničia v rámci prípravy a potom už sa sústredím na Svetový pohár B-kategórie, ktorý štartuje v zámorí. Pravdaže, v nastávajúcej sezóne okrem sveťáku sa zameriavam aj na Svetovú zimnú univerziádu a majstrovstvá sveta v Taliansku," konštatoval Michal Pšenko.

br jch

Súvisiace články