Streda, 29. septembra, 2021Meniny má Michal, Michaela

Lyžovanie: Prokurátor viní z Cavagnoudovej smrti trénera

TASR|2. nov 2001 o 19:01

Innsbruck 2. novemra (TASR) - Rakúsky prokurátor Heinrich Tede si myslí, že príčinou nešťastnej nehody, ktorej následkom podľahla francúzska zjazdárka Regine Cavagnoudová, bolo zlyhanie jedného z trénerov. "Zdá sa, že zodpovední sa správali ľahkovážne a boli zle skoordinovaní," povedal Tede. Ten nechcel menovať konkrétneho vinníka, nepriamo však poukázal na zodpovednosť francúzskeho trénera majsterky sveta v super-G Xaviera Fourniera. "Francúzsky tréner povolil Cavagnoudovej štart a to nemal urobiť," dodal Tede.

Rakúske orgány začali trestné stíhanie voči neznámemu páchateľovi za ublíženie na zdraví s následkom smrti. Podľa rakúskych zákonov hrozí vinníkovi nepodmienečný trest odňatia slobody až do výšky troch rokov.

Regine Cavagnoudová zomrela v nemocnici v stredu predpoludním na následky zrážky na rakúskom ľadovci Pitztal s trénerom nemeckých juniorov Markusom Anwanderom. Ten nehodu prežil a jeho zdravotný stav sa zlepšuje.

Podľa Tedeho nemali oba tímy počas tréningu na svojich vysielačkách naladenú rovnakú frekvenciu. Zástupcovia oboch táborov sa však stretli pred tréningom, aby sa doholi na jeho priebehu. "Tréning organizovali oba tímy a človek by očakával profesionálnu úroveň," kritizoval prácu trénerov Tede.

Súvisiace články