Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Lyžovanie: Pre snehovú búrku zrušili obr.slalom, Millerov dvojnásobný smútok

TASR|7. mar 2003 o 10:59

Šigakogen 7. marca (TASR) - Pre nepriaznivé počasie zrušili v piatok preteky Svetového pohára v obrovskom slalome v japonskom Šigakogene.

V stredisku sa strhla snehová búrka a vietor dosahoval rýchlosť 140 kilometrov za hodinu. Neplánuje sa možnosť náhrady súťaže v iný deň vzhľadom na to, že v sobotu je na programe slalom a v nedeľu presun pretekárov z Ázie na sever Európy, keďže v Lillehammeri je od stredy na programe finále všetkých štyroch disciplín SP. Už v pondelok a utorok sa uskutočnia tréningy na zjazd.

Situácia vyhovuje Rakúšanovi Stephanovi Eberharterovi v boji o obhajobu celkového prvenstva v SP. Pred svojím prenasledovateľom, Američanom Bode Millerom má 93-bodový náskok a v oborovskom slalome bol za súčasnej formy oboch pretekárov predpoklad, že Miller z manka čosi stiahne. Takisto výhodné je zrušenie pretekov aj pre Švajčiara Michaela von Grünigena, ktorému s 97-bodovým náskokom pred Millerom v boji o malý glóbus za disciplínu stačí vo finále bez stresov dôjsť do cieľa aj na nižšie bodovanej priečke.

Súvisiace články