Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Lyžovanie: Podľa sudcu je Tomba nevedomým dieťaťom

TASR|Publikované 3. máj 2002 o 11:42

Rím 3. mája (TASR) - Sudca Norberto Lenzi, ktorý minulý rok oslobodil bývalého lyžiara Alberta Tombu obvineného z daňového podvodu, označil žijúcu taliansku ...

Rím 3. mája (TASR) - Sudca Norberto Lenzi, ktorý minulý rok oslobodil bývalého lyžiara Alberta Tombu obvineného z daňového podvodu, označil žijúcu taliansku legendu za "nevedomé dieťa".

Tridsaťpäťročného Tombu zbavil súd v januári minulého roku obvinenia z daňového úniku vo výške 22 miliónov mariek, trestu sa však nevyhol jeho otec Franco, ktorý dostal podmienku na 16 mesiacov. Podľa Lenziho dôkazy predvedené na súde ukázali, že hoci Tomba počas svojej bohatej kariéry podpísal veľa lukratívnych zmlúv, nikdy sám nespravoval svoj majetok. Preto vraj odsúdili Albertovho otca, ktorý viedol jeho finančné kontá. "Tomba nemal ani len šekovú knižku, pretože kamkoľvek prišiel, bol hosťom, alebo zaňho zaplatil účet niekto iný," povedal Lenzi. Alberto Tomba pre piatkové vydanie talianskeho denníka La Repubblica iba potvrdil jeho slová: "Vždy som hovoril, že sa sústredím iba na lyžovanie. Nikdy som sa veľmi nezaoberal sponzorskými zmluvami a podobnými vecami."

iš fi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.