Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Lyžovanie: Palanderov tretí slalom sezóny,Miller stiahol 40 bodov na Eberhartera

TASR|2. mar 2003 o 07:05

Jongpjong 2. marca (TASR) - Fín Kalle Palander vyhral v juhokórejskom Jongpjongu slalom Svetového pohára zjazdárov a tretí triumf v sérii ho vyniesol ...

Jongpjong 2. marca (TASR) - Fín Kalle Palander vyhral v juhokórejskom Jongpjongu slalom Svetového pohára zjazdárov a tretí triumf v sérii ho vyniesol na 16-bodový dosah k majstrovi sveta Chorvátovi Ivicovi Kosteličovi v priebežnom poradí disciplíny.

Druhé miesto v náročných podmienkach obsadil so stratou 53 stotín Talian Giorgio Rocca, tretí bol Rakúšan Benjamin Raich (+1,44). Raich tiež ešte môže prehovoriť do boja o malý slalomový glóbus, ale pred zostávajúcimi dvoma súťažami má už len teoretickú šancu. Za oboma trojnásobnými víťazami zimy a svetovými šampiónmi (Kostelič 2003, Palander 1999) zaostáva už výrazným rozdielom. Situácia sa zamotáva v mikrosúboji o veľký glóbus celkového víťaza SP. Pred dvojicou pretekov v točivých disciplínach v Šigakogene a finálovým týždňom v Lillehammeri získal Američan Bode Miller za kórejský slalom 40 bodov a čerstvý hrdina MS stráca na Rakúšana Stephana Eberhartera už len 93 bodov.

ph

Súvisiace články