Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Lyžovanie: Olympijský víťaz Johnson sa prebral z umelého spánku

TASR|14. apr 2001 o 19:22

Portland 14. apríla (TASR) - Tri týždne po svojej ťažkej nehode sa sarajevský olympijský víťaz v zjazde Bill Johnson prebral z umelého spánku. Potvrdila ...

Portland 14. apríla (TASR) - Tri týždne po svojej ťažkej nehode sa sarajevský olympijský víťaz v zjazde Bill Johnson prebral z umelého spánku. Potvrdila to doktorka Molly Hoeflichová z Providence Medical Center v Johnsonovom rodisku Portlande. Štyridsaťjedenročný Američan sa opäť dokáže hýbať, kývnutín hlavy odpovedá na otázky svojej matky a očami udržiava kontakt s hovoriacimi.

Bývalú zjazdársku hviezdu v stredu previezli litedalom z Kalispell-Hospital v Montane späť do Oregonu a už ho navštívili jeho tréner John Creel aj manželka. Keď Johnson 22. marca počas tréningu na majstrovstvá USA vo Whitefish na zľadovatenej dráhe spadol hlavou napred, tréner bol práve v priestore cieľa. Lyžiar pri páde utrpel ťažké poranenia mozgu, zlomeniny rúk a nôh a navyše si prehryzol jazyk. V súčasnosti má už v najbližších dňoch začať s rehabilitáciou.

Johnson, ktorý počas svojej kariéry vyhral trikrát podujatie Svetového pohára a v roku 1984 senzačne aj olympijské zlato, sa na zjazdárske svahy vrátil iba začiatkom sezóny po jedenásťročnej prestávke a podľa vlastného vyjadrenia sa chcel kvalifikovať na OH 2002 v Salt Lake City.

Súvisiace články