Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Lyžovanie: Nočný slalom SP korisťou Millera, Rajčan výkonnostne pokročil

TASR|10. dec 2001 o 23:29

Madonna di Campiglio 10. decembra (TASR) - Američan Bode Miller vyhral časom 1:36,01 nočný slalom Svetového pohára zjazdárov v renomovanom talianskom stredisku Madonna di Campiglio a slávil svoj druhý triumf kariéry.

Druhý skončil so stratou 52 stotín Talian Giorgio Rocca, tretí bol Nór Tom Stiansen (+0,91). Miller, ktorý svoje prvé víťazstvo zaznamenal v nedeľu v obrovskom slalome vo Val dďIsere, mal najrýchlejší čas v oboch kolách a dostal sa na čelo celkového poradia disciplíny. Američan absolvoval svoj 35. slalom kariéry SP, pričom v tridsiatich súťažiach vypadol... "Išiel som naplno, veď som nemal čo stratiť. Oplatilo sa riskovať, hoci som mal v niektorých bránkach šťastie," vyznal sa v cieli víťaz.

Slovenský zjazdár Michal Rajčan nepostúpil do 2. kola, keď ho v 1. kole klasifikovali na 49. mieste mieste so stratou 2,46 na vedúceho pretekára. Mladý zjazdár však oproti vlaňajšku výrazne výkonnostne pokročil, keď v 75-člennom štartovom poli mu do najlepšej tridsiatky pre druhú jazdu chýbalo len 79 stotín.

ph

Súvisiace články