Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Lyžovanie: Najväčším tromfom slovenských skokanov na EYOD-e Formánek

Sportnet|7. mar 2001 o 18:34

Bratislava 7. februára (TASR) - Trojica slovenských skokanov na lyžiach Miroslav Formánek, René Štefanovie a Martin Babiš odchádza v piatok na Európske olympijské dni mládeže (EYOD) do fínskeho zimného strediska Vuokatti. Tréner Emil Babiš si v krajine tisícich jazier najviac sľubuje od výkonov Formánka, ktorý obsadil na tohtoročných juniorských MS v klasickom lyžovaní v poľskom Karpaczi v pretekoch na mostíku K-90 šieste miesto a pri svojej premiére na seniorských MS v v Lahti skončil na malom mostíku na 26. priečke.

"Vzhľadom na Formánkove tohtoročné výkony od neho čakáme umiestnenie do šiesteho miesta, aj keď konkurencia bude zdatná. Silní budú predovšetkým domáci skokani, no kvalitní borci budú štartovať aj v rakúskom tíme. Pokiaľ ide o ďalších dvoch našich pretekárov, budem rád, keď predvedú výkon na hranici svojich možností, nečakám však, že urobia nejakú dieru do sveta," povedal o ambíciach slovenských skokanov tréner Emil Babiš.

Doteraz najlepšie umiestnením slovenského skokana na EYOD-e je ôsme miesto Mateja Urama z Európskych olympijských dní mládeže v roku 1999, ktoré sa uskutočnili na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. la go

Súvisiace články