Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Lyžovanie: Najlepšou zjazdárkou sezóny Zuzulová, konferencia v ohni diskusií

TASR|20. apr 2001 o 20:28

Tatranská Lomnica 20. apríla (TASR) - Vyhodnotenie zjazdárskej sezóny, prijatie organizačného poriadku a diskusie o štruktúrach práce s mládežou, ako ...

Tatranská Lomnica 20. apríla (TASR) - Vyhodnotenie zjazdárskej sezóny, prijatie organizačného poriadku a diskusie o štruktúrach práce s mládežou, ako i problematika nominačných kritérií na ZOH 2002 boli hlavnými bodmi mimoriadnej konferencie a následného plenárneho zasadnutia úseku alpských disciplín Slovenského lyžiarskeho zväzu (ÚAD SLZ) v piatok v Tatranskej Lomnici. Následne na to v Grandhoteli Praha vyhlásili najúspešnejších zjazdárov sezóny, pričom v dvoch hlavných kategóriách seniorskej a juniorskej si primát odniesla iba 16-ročná Veronika Zuzulová.

ÚAD SLZ určil už predbežné zloženie reprezentačných družstiev pre olympijskú sezónu. Medzi mužmi je to trojica Ivan Heimschild, Michal Rajčan a Maroš Hudík, ktorá splnila nominačné kritériá zimnej olympiády. Dopĺňa ich perspektívny junior Juraj Uhnák. Medzi ženami je seniorské družstvo trojčlenné a pozostáva z takisto úspešnej trojice z pohľadu olympijskej nominácie - Veronika Zuzulová, Zuzana Smerčiaková a Ľubica Lopušná. V súvislosti s nominačnými kritériami pre Salt Lake City, ktoré boli v uplynulých mesiacoch podrobené tvrdej kritike, šéfka ÚAD Jana Gantnerová konštatovala:

"Som rada, že sezóna napriek veľkým snehovým problémom prebehla tak, ako prebehla. Muži i ženy splnili ciele, ktoré im boli dané na začiatku sezóny. Vieme o tom, že na zasadnutí Štábu SOV pre ZOH 2002 v Salt Lake City šéf SOV František Chmelár vyzval, aby si zväzy vnútorne upravili kritériá, ktoré budú predkladať v budúcej sezóne a mali by v návrhoch figurovať mená, ktoré budú schopné umiestniť sa na olympiáde v prvej tretine štartového poľa. My samozrejme rešpektujeme, že splnenie nominačných kritérií v uplynulej sezóne je vstupenkou, ale nie letenkou na olympiádu. Tú si budú mať možnosť pretekári vybojovať potvrdením výkonnosti do 14. januára 2002. My samozrejme, ale očakávame od SOV, že podľa platných uznesení poskytne našej šestici príslušné finančné prostriedky na prípravu a vôbec súťažnú sezónu."

Šéftréneri oboch kategórií Timotej Zuzula (ženy) a Jozef Smekal (muži) v tejto súvislosti deklarovali dôraz na zlepšenie tréningovým a najmä súťažných možností v točivých disciplínach, pretože až na výnimku Zuzulovej, ktorá rapídne výkonnostne rastie v slalome i obrovskom slalome, u ostatných by mala byť sezónou i olympijskou doménou kombinácia.

Súvisiace články