Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Lyžovanie: Na Plejsoch 7. rok v rade MSR zjazdárov s predjazdkyňou Zuzulovou

TASR|13. mar 2003 o 12:55

Košice 13. marca (TASR) - Známy lyžiarský areál na Plejsoch pri Krompachoch dá 17.-18. marca defintívnu bodku za tohtoročnou zjazdárskou sezónou na ...

Košice 13. marca (TASR) - Známy lyžiarský areál na Plejsoch pri Krompachoch dá 17.-18. marca defintívnu bodku za tohtoročnou zjazdárskou sezónou na Slovensku. Už siedmy rok po sebe tam usporiadajú medzinárodné majstrovstvá Slovenska v alpskom lyžovaní mužov a žien v obrovskom a špeciálnom slalome, navyše v prvý deň aj akademický šampionát v obrovskom slalome. Preteky sú súčasťou seriálu Karpaty cup 2003.

Predpokladá sa účasť stovky žien a asi 120 mužov zo Slovenska, Česka, Belgicka a Poľska. Po skúsenostiach z minulých rokov možno pricestujú aj zástupcovia Ruska, Ukrajiny a Maďarska. Na Plejsoch sa prestaví kompletná slovenská špička vrátane juniorov i seniorov, po zranení aspoň ako prejazdkyňa aj Veronika Zuzulová. Silné zloženie nahlásili Česi, vrátane niekoľkých účastníkov nedávnych MS.

Snehové podmienky v stredisku Plejsy sú dobré, trate majú dostatočne tvrdý podklad napriek nedávnemu čiastočnému odmäku. Šampionát otvoria 17. marca o 8.15 h obrovským slalomom mužov a žien. Štart je v nadmorskej výške 908 m, cieľ 548, prevýšenie 360 m. Na druhý deň je v rovnakom čase štart špeciálneho slalomu s prevýšením 190 m.

či ph

Súvisiace články