Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Lyžovanie: Na MS vzbudil rozruch Maierov úsmev, on popiera škodoradosť

TASR|31. jan 2001 o 14:28

St. Anton 31. januára (TASR) - Veľký rozruch vzbudil v rakúskej výprave a následne i vo verejnosti krajiny organizujúcej MS v alpských lyžiarskych disciplínach úsmev Hermanna Maiera ihneď po dojazde neskoršieho víťaza super-G Darona Rahlvesa. Nielen v St.

Antone, ale aj v celorakúskych médiách Maiera upodozrievajú z úškľabku škodoradosti, že Američan predstihol a zlatú medailu uchmatol "Herminátorovmu" krajanovi a veľkému rivalovi Stephanovi Eberharterovi. Maier tieto obvinenia dôrazne poprel.

Je všeobecne známe, že Maier nemá dobré vzťahy s ostatnými členmi národného tímu alpskej veľmoci. Nebolo tomu vždy tak, neznášanlivosť sa prejavila až vplyvom Maierovej veľkej dominancie a z nej vyplývajúcej zmeny správania šampióna. Ťažko hľadať pravdu, zrejme je to bod kulminujúci pri strete odstupu na jednej a závisti na druhej strane. V každom prípade však vzťah Eberhartera a Maiera bol už na začiatku raketovo vzostupnej kariéry výnimočný, konkrétne veľmi zlý. Nečudo, že teda Maiera obviňujú z úškľabku, ktorý mal byť údajne prejavením zlomyseľnej radosti. O to viac, že keby nebolo Rahlvesovho výkonu, Eberharter by vyhral práve pred Maierom na pre neho nevďačnej striebornej pozícii.

"Usmial som sa, pretože mi pripadal smiešny fakt, že Američania, ktorí ťažia z tréningu s nami, nás na vrcholných podujatiach zdolávajú. A ten, kto si moju reakciu interpretuje negativisticky, tak patrí k psychológovi. Neexistuje žiadna rivalita medzi mnou a Stephanom. Prečo by som mal cítiť rivalitu, keď som tak, či tak takmer vždy pred ním. Médiá vedia zo všetkého vyťažiť senzácie, ony si to smerujú tam kam chcú. Ale mám pocit, že v takejto miere sa to robí iba v Rakúsku," ohradil sa Maier a pretekára bránil aj šéf alpského úseku Rakúskeho lyžiarskeho zväzu Hans Pum: "Nie, to je nezmysel. Hermann je prílišný Rakúšan na to, aby mal radosť z toho, že zlato získala iná krajina."

Súvisiace články