Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Lyžovanie: Na MS v St. Moritz 8 Slovákov, Zuzulová chýba pre zranenie

TASR|17. jan 2003 o 17:24

Bratislava 17. januára (TASR) - Predsedníctvo Slovenského lyžiarského zväzu (SLZ) na piatkovom zasadnutí schválilo nomináciu na majstrovstvá sveta v ...

Bratislava 17. januára (TASR) - Predsedníctvo Slovenského lyžiarského zväzu (SLZ) na piatkovom zasadnutí schválilo nomináciu na majstrovstvá sveta v alpských disciplínach v St. Moritzi (1.-16. februára). V nominácii chýba pre zranenie najväčší talent slovenského zjazdového lyžovania Veronika Zuzulová.

Z mužov na vrchol sezóny pocestujú štyria slovenskí reprezentanti Michal Rajčan, Ivan Heimschild, Peter Lubellan a Maroš Hudík, medzi ženami budú Slovensko zastupovať Jana Štaffenová, Zuzana Smerčiaková, Kristína Repčinová a Ľubica Lopušná (ju môže ešte nahradiť Zuzana Kutná). O spresnenom programe disciplín jednotlivých slovenských reprezentantov ešte môžu rozhodnúť zlepšené výkony v rámci Svetovej zimnej univerziády 2003 v Tarvisiu.

Zloženie nominácie na MS 2003 v alpských disciplínach v St. Moritzi:

muži: Michal Rajčan (SL, OS, kombinácia, SG), Ivan Heimschild (všetky disciplíny), Peter Lubellan (SL, OS, kombinácia - v pripade zlepšenia zjazdu na SZU 2003), Maroš Hudík (SL, OS)

ženy: Jana Staffenová (všetky disciplíny), Zuzana Smerčiaková (SL, OS, kombinácia - v pripade zlepšenia zjazdu na SZU 2003), Kristína Repčínová (SL, OS), Ľubica Lopušná (SL, OS s podmienkou dokázania výkonnosti do 1. februára, ju môže v nominácii ešte nahradiť Zuzana Kutná SL, OS).

vedúci výpravy: Branislav Somora,

realizačný tím - muži: hlavný tréner Ivan Sabo, asitent trénera +servisman Jeff Sadis, fyzioterapeut Martin Sasák

ženy: hlavný tréner Ján Dubovský, asistent trénera Mirka Poprocká

Súvisiace články