Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Lyžovanie: Na MS v letoch trojica Slovákov, obhajcom Hannawald

TASR|Publikované 7. mar 2002 o 13:48

Bratislava 7. marca (TASR) - Trojica slovenských skokanov Martin Mesík, Ján Zelenčík a Dušan Oršula odcestovala vo štvrtok pod vedením trénera Petra ...

Bratislava 7. marca (TASR) - Trojica slovenských skokanov Martin Mesík, Ján Zelenčík a Dušan Oršula odcestovala vo štvrtok pod vedením trénera Petra Schlanka na 17. MS v letoch na lyžiach, ktoré bude po tretí raz hostiť český Harrachov.

Slovenskí skokani sa po prvý raz na mostíku K185 predstavia v piatkovej kvalifikácii, v sobotu a nedeľu potom nasledujú preteky. Prvý tréning mal byť už vo štvrtok, no pre nepriazeň počasia ho museli organizátori preložiť o deň neskôr a v piatok sa tak budú skákať tri tréningové kolá. "Mali sme v poslednom čase ťažké podmienky a keďže sme na olympiáde nemali skokanov, od polovice februára sme ani poriadne netrénovali. Väčšinou sme boli doma a skúšali to na mostíkoch na Štrbskom Plese. Svetový šampionát v letoch je veľmi významná súťaž a určite bude veľmi ťažké dosiahnuť kvalitný výsledok. Veľmi by ma potešilo, keby sme mali aspoň jedného pretekára v prvej tridsiatke. Najviac v tomto smere očakávame od Martina Mesíka, ktorý má najväčšie skúsenosti z letov a lety už absolvoval aj Oršula. Relatívne najmenej skúsený na tomto poli je Zelenčík," priblížil očakávania a ambície Slovákov tréner Schlank.

Titul spred dvoch rokov z nórskeho Vikersundu obhajuje suverénny víťaz Turné štyroch mostíkov Nemec Sven Hannawald, ktorý sa ako prvý skokan histórie pokúsi obhájiť titul v letoch.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.