Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Lyžovanie: Na MS len siedmi Slováci, Prevuzňáka vyradili z kádra

TASR|26. jan 2001 o 14:37

St. Anton 26. januára (TASR) - V slovenskom kádri pre budúcotýždenné zjazdárske MS v St. Antone došlo na poslednú chvíľu k nepríjmenej zmene. Z tímu i z reprezentácie Úsek alpských disciplín Slovenského lyžiarskeho zväzu vyradil Andreja Prevuzňáka pre opa

kované porušenie disciplíny. Na šampionáte sa tak v mužskej kategórii predstavia iba Michal Rajčan, Ivan Heimschild a Maroš Hudík. Ženy sa predstavia v zložení Veronika Zuzulová, Mária Kvopková, Zuzana Smerčiaková a Ľubica Lopušná.

"Prevuzňák dostal podmienku ešte vlani, pretože sa bez ospravedlnenia nezúčastnil na októbrovom výcvikovom tábore na ľadovci v Hintertuxe. V uplynulých dňoch sa po návrate z podujatia Európskeho pohára v Altenmarkte dva dni nedostavil na tréning a znovu nedal o sebe vedieť. Je to síce nepríjemná záležitosť, ale ináč sa to riešiť nedá. Keď si pretekár, ktorý je navyše v podmienke, nevie plniť svoje povinnosti, na šampionát nepatrí, ani do národného družstva," vyjadril sa k prípadu šéftréner slovenských zjazdárov Jozef Smekal.

Súvisiace články