Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Lyžovanie: Mühlegg sa vyhrážal chaosom v bežeckom lyžovaní

TASR|Publikované 13. mar 2002 o 11:54

Oslo 13. marca (TASR) - Španielsky bežec na lyžiach Johann Mühlegg, ktorému po pozitívnom dopingovom náleze na ZOH 2002 v Salt Lake City odobrali jednu ...

Oslo 13. marca (TASR) - Španielsky bežec na lyžiach Johann Mühlegg, ktorému po pozitívnom dopingovom náleze na ZOH 2002 v Salt Lake City odobrali jednu z troch zlatých medailí, v stredu vyhlásil, že má informácie, ktoré by mohli vyvolať veľký rozruch v bežeckom športe.

"Mám množstvo informácií, o ktorých ľudia nevedia. Pre mňa by bolo jednoduché zverejniť ich. Veľmi jednoduché. Mohol by som spôsobiť chaos v bežeckom lyžovaní, keby som niečo z toho odhalil. Ale neurobím to," uviedol Mühlegg pre nórsky denník Verdens Gang, odmietol však prezradiť, čoho sa spomínané informácie týkajú a prečo ich nechce zverejniť.

Rodený Nemec vyhral v Salt Lake City tri zlaté medaily, no pre usvedčenie z užitia zakázanej látky darbepoetín ho po pretekoch na 50 km diskvalifikovali a musel vrátiť zlatú medailu. Navyše ho Medzinárodná lyžiarska federácia vylúčila zo všetkých súťaží až do oznámenia definitívneho trestu.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.