Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Lyžovanie: MS skončili v bujarej atmosfére, meškali aj prezidenti

TASR|11. feb 2001 o 14:08

St. Anton 11. februára (TASR) - V bujarej atmosfére vyprodukovanej masou 50.000 divákov sa cez víkend skončili MS v alpských lyžiarskych disicplínach v rakúskom St. Antone.


V malebnom mestečku tyrolských Álp zamierili davy zo svahu do úzkych uličiek oslavovať dvojnásobný triumf domácich miláčikov v záverečnom slalome. Alkohol a nekontrolovateľný pohyb urobili svoje a v zápche ľudských tiel uviazli aj sprievody najvyšších predstaviteľov štátov, ktorí tak meškali v programe stretnutí v priľahlom St. Christophe.

Prezident SR, známy svojím pozitívnym vzťahom k športu, sa po vzhliadnutí pretekov presunul do malinkej dedinky, ležiacej v nadmorskej výške 1800 m a registrujúcej 20 obyvateľov. Hoci deň predtým Rudolf Schuster absolvoval divácky maratón na tenisovom Davisovom pohári v Bratislave, v Rakúsku sa športovým témam nevyhýbal. Z domácou hlavou štátu Thomasom Klestilom debatovali aj o najnovších aktivitách magistrátov hlavných miest susedných krajín, keď najmä rakúsky oficiálne predostrel plány kandidatúry Viedeň-Bratislava na usporiadanie OH. Schuster a Klestil podľa vlastných slov tieto myšlienky podporujú. Pravda, situácia je trochu komplikovanejšia, pretože slovenskí olympijskí šéfovia vo štvrtok v Zakopanom jasne deklarovali vôľu ísť do spoločného projektu kandidatúry na ZOH a s poľskými partnermi dokonca uzavreli predbežnú dohodu.

Slovenský prezident zavŕšil svoju športovo-politickú sobotu brífingom po stretnutí s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom. Svoju krátku reč začal - v športovom tóne... Vrátil sa k slalomu mužov v St. Antone a zdôraznil, že spolu s Putinom boli svedkami veľkého rakúskeho úspechu. Potom v úsmevnej nálade pokračoval vo vyjadrení presvedčenia, že alpská veľmoc bude o niekoľko rokov obdivovať aj slovenské a ruské lyžovanie. Podľa jeho slov Rakúšania potvrdili ochotu naďalej pomáhať v rozvoji zjazdárskeho športu na Slovensku.

Súvisiace články