Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Lyžovanie: Mladomanželka víťazkou obr.slalomu SP, Zuzulová v 1. kole vypadla

TASR|Publikované 21. nov 2002 o 22:50

Park City 21. novembra (TASR) - Birgit Heebová-Batlinerová z Lichtenštajnska vyhrala druhý obrovský slalom 37. ročníka Svetového pohára v alpskom lyžovaní.

Čerstvá tridsiatnička a mladomanželka slávila v americkom Park City časom 2:26,78 svoj premiérový triumf kariéry a s náskokom 6 stotín odsunula na druhú priečku Rakúšanku Alexandru Meissnitzerovú. Tretia skončila trojnásovná olympijská víťazka, Chorvátka Janica Kosteličová (+0,18).

Zaujímavosťou pretekov bolo vypadnutie kompletnej historickej trojice víťaziek úvodneho obrovského slalomu spred takmer mesiaca v rakúskom Söldene. Nórka Flemmenová a Slovinka Mazeová nedokončili prvé, Rakúšanka Hospová druhé kolo. V celkovom poradí disciplíny i v celkovom SP sa tak so 100 bodmi dostala k nim na čelo aj Heebová.

Mladá slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová vypadla pred druhým medzičasom a osemnásťročnej Bratislavčanke tak v druhých pretekoch sezóny nevyšla tohtozimná premiéra v SP. Vlani sa však etablovala v širšej špičke špeciálneho slalomu, v ktorom získala aj titul juniorskej majsterky sveta a vo svojej obľúbenej disciplíne sa predstaví až v sobotu.

ph

Súvisiace články