Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Lyžovanie: Millerovou prioritou je zdravie

TASR|11. dec 2004 o 18:45

Val DďIsere 11. decembra (TASR) - Najväčšou prioritou amerického lyžiara Bodeho Millera v tejto sezóne je absolvovať súťažné podujatia bez zranenia. Práve ...

Val DďIsere 11. decembra (TASR) - Najväčšou prioritou amerického lyžiara Bodeho Millera v tejto sezóne je absolvovať súťažné podujatia bez zranenia. Práve zdravie je pre aktuálneho lídra Svetového pohára v alpskom lyžovaní, pre ktorého je typický riskantný spôsob jazdy, najdôležitejšie.

"V prvom rade dúfam, že sa nezraním. Túto sezónu ma čaká množstvo pretekov a zakaždým riskujem. Mojím prvoradým cieľom je všetky absolvovať bez zranenia a ostaté nasleduje až potom," vyhlásil Miller, ktorý je lídrom v doterajšom priebehu Svetového pohára s 530 bodmi na svojom konte.

Dvadsaťsedemročný rodák z New Hampshiru už stihol presunúť svoj pojazdný domov na kolesách, ktorý zdieľa so svojím priateľom a kuchárom Jackom, do Európy. Ten ho bude sprevádzať na všetkých pretekoch. "Cítim sa ako na prázdninách. Jediný rozdiel je v tom, že budem musieť vstávať o niečo skôr," prezradil s úsmevom Bode Miller.

Súvisiace články