Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Lyžovanie: Mesík vo Willingene šestnásty - SÚHRN - text, výsledky, hlas

TASR|9. feb 2003 o 17:48

Willingen 9. februára (TASR) - Slovenský skokan na lyžiach Martin Mesík si počínal úspešne v nedeľnajších pretekoch Svetového pohára na mostíku v nemeckom ...

Willingen 9. februára (TASR) - Slovenský skokan na lyžiach Martin Mesík si počínal úspešne v nedeľnajších pretekoch Svetového pohára na mostíku v nemeckom Willingene, keď skončil na 16. mieste a pripísal si na svoje konto prvých pätnásť bodov v tejto sezóne SP. Skokani v dôsledku silného vetra absolvovali iba jedno súťažné kolo.

Zverenec Petra Schlanka dosiahol zároveň najlepší výsledok v kariére a postaral sa o to, že Slovensko bude mať v budúcej sezóne SP hradenú účasť pre jedneho skokana a jedneho trénera. Mesík pristál na značke 118,5 m, čo mu vynieslo známku 111,3 boda. V celkovom poradí SP je na 61. mieste.

"Martin už na tréningoch ukazoval, že mu mostík vo Willingene skutočne sedí, čo dokázal aj v dnešnej kvalifikácii, keď skočil 125 m a skončil trinásty. Za daných poveternostných podmienok mal aj potrebný kúsok štastia, ktorý mu v predchádzajúcich pretekoch chýbal. Martinov výsledok je z hľadiska budúcnosti skokanského športu na Slovensku mimoriadne cenný a je pozitívnym signálom pred blížiacimi sa MS vo Val di Fiemme," povedal Schlank, ktorý neskrýval dojatie.

Víťazom druhých pretekov vo Willingene sa stal so ziskom 167,1 boda prekvapujúco skúsený Japonec Noriaki Kasai, ktorý zaletel na značku 147 m a vybojoval pre krajinu vychádzajúceho slnka prvý triumf v tejto sezóne SP. Úspech japonských farieb podčiarkol druhým miestom Hideharu Mijahira (161,7 b.), tretiu priečku obsadil Slovinec Robert Kranjec (157,6). Nedarilo sa víťazovi zo soboty, dvojnásobnému majstrovi sveta v letoch Nemcovi Svenovi Hannawaldovi, ktorý skočil iba 108 m a skončil na 36. priečke. Udržal si však vedenie v celkovom poradí SP so ziskom 1001 bodov. Druhý slovenský zástupca vo Willingene Dušan Oršula nepostúpil do hlavnej súťaže, keď dosiahol výkon 96 m (65,3 b.) a obsadil 51. priečku.

výsledky:

1. Noriaki Kasai (Jap.) 167,7 b. (147 m), 2. Hideharu Mijahira (Jap.) 161,7 (144), 3. Robert Kranjec (Slov.) 157,6 (142), 4. Matti Hautamäki (Fín.) 154,8 (141), 5. Lars Bystöl (Nór.) 153,9 (140,5), 6. Andreas Widhölzl (Rak.) 147,3 (136), 7. Primož Peterka (Slov.) 143,1 (134,5), 8. Roberto Cecon (Tal.) 136,8 (131), 9. Teppei Takano (Jap.) 132,5 (130), 10. Henning Stensrud (Nór.) 130,2 (129)....16. Martin MESÍK (SR) 111,3 (118,5)

Celkové poradie v SP: 1. Hannawald 1001, 2. Widhölzl 990, 3. Janne Ahonen (Fín.) 964, 4. Adam Malysz (Poľ.) 927, 5. Florian Liegl (Rak.) 816, 6. Peterka 778...61. MESÍK 15