Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Lyžovanie: Mesík dosiahol vo Willingene 16. miestom najlepší výsledok v kariére

TASR|9. feb 2003 o 17:26

Willingene 9. februára (TASR) - Slovenský skokan na lyžiach Martin Mesík si počínal úspešne v nedeľnajších pretekoch Svetového pohára na mostíku v nemeckom ...

Willingene 9. februára (TASR) - Slovenský skokan na lyžiach Martin Mesík si počínal úspešne v nedeľnajších pretekoch Svetového pohára na mostíku v nemeckom Willingene, keď skončil na 16. mieste a pripísal si prvých pätnásť bodov v tejto sezóne SP. Skokani v dôsledku silného vetra absolvovali iba jedno súťžažné kolo.

Zverenec Petra Schlanka dosiahol zároveň najlepší výsledok v kariére a postaral sa o to, že Slovensko bude mať v budúcej sezóne SP hradenú účasť pre jedneho skokana a jedneho trénera. Mesík dosiahol výkon 118,5 m, čo mu vynieslo známku 111,3 boda.

"Martin už na tréningoch ukazoval, že mu mostík vo Willingene skutočne sedí, čo dokázal aj v dnešnej kvalifikácii, keď skočil 125 m a skončil trinásty. Za daných poveternostných podmienok mal aj potrebný kúsok štastia, ktorý mu v predchádzajúcich pretekoch chýbal. Martinov výsledok je z hľadiska budúcnosti skokanského športu na Slovensku mimoriadne cenný a je pozitívnym signálom pred blížiacimi sa MS vo Val di Fiemme, " povedal Schlank, ktorý neskrýval dojatie.

la ki

Súvisiace články