Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Lyžovanie: Matej Uram skončil v Planici tridsiatypiaty, vyhral Schmitt

TASR|18. mar 2001 o 15:36

Planica 18. marca (TASR) - Slovenský reprezentant v skokoch na lyžiach Matej Uram skončil v posledných pretekoch Svetového pohára v slovinskej Planici v letoch svoje účinkovanie už v 1. kole. Uram zaletel v 1. kole na 172 metrov za čo si od rozhodcov vyslúžil 156,4 a konečné tridsiatepiate miesto. Slovenský reprezentant zaletel v 1. kole až na 188 metrov. Rozhodcovská jury, ale po príliš dlhých letoch rozhodla o skrátení nájazdu, a tak musel Matej Uram svoj let opakovať.

"S Matejovým vystúpením v Planici som spokojný. Predviedol dobré výkony a zakončil tak tohtoročnú sezónu SP. O týždeň sú pred nami ešte preteky Kontinentálneho pohára v Ruppoldingu. Zatiaľ však ešte nie sme rozhodnutí, či budeme v Nemecku štartovať," povedal Uramov tréner Milan Filipko. Záverečné preteky sezóny napokon boli neúplné, keď 2. kolo jury, kvôli silnému vetru zrušila. Víťazom v Planici sa tak stal Nemec Martin Schmitt, ktorý v 1. kole doletel na hranicu 218,0 m (217,6 b). Schmitt sa stal zároveň víťazom SP v letoch na lyžiach. Druhé miesto na mamuťom mostíku v Planici si vybojoval Fín Risto Jusilainen, tretí skončil nórsky orol Tommy Ingebritsen, ktorý podobne ako v sobotňajšej súťaži družstiev opäť predviedol najdlhší skok súťaže - 218,5 m, a štvrté miesto obsadil celkový víťaz SP Poliak Adam Malysz.