Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Lyžovanie: Majstrovské tituly z dlhých tratí Lackovi a Bukvajovej

TASR|18. mar 2001 o 21:27

Skalka pri Kremnici 18. marca (TASR) - Slovenskí lyžiari mali počas víkendu na programe majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach na dlhé trate v zimnom stredisku v Skalke pri Kremnici. V sobotňajšich pretekoch jednotlivcov si medzi mužmi na 30 klometrovej trati klasickou technikou vybojoval majstrovský titul Pavol Lacko pred Michalom Malákom (obaja ŠKP Štrbské Pleso) a Radoslavom Zimom (Slávia Ekonóm Ban. Bystrica).

Na polovičnej trati žien takisto klasickou technikou zvíťazila slovenská reprezentantka Jaroslava Bukvajová pred Annou Pastrnákovou (obe ŠKP Štrbské Pleso). Bronz si vyjazdila Ľuba Kalinová (Slávia Ekonóm Ban. Bystrica).

V nedeľnajších štafetách mužov na 4x2x2 km, zvíťazila štafeta ŠKP Štrbské Pleso I v zložení Pavol Lacko a Michal Malák pred štafetou ŠKP Štrbské Pleso II (Holienčík/Ponkrác). Na treťom mieste skončila Tesla Liptovský Hrádok (Nepko/Benka-Rybár).

V štafete žien na 3x2x2 km zvíťazila ŠKP Banská Bystrica v zložení Miroslava Bukvajová a Jana Šuchtová pred ŠKP Štrbské Pleso (Ryšová/Pastrnáková) a ŠKP Banská Bystrica (Rozimová/Briedová).

Súvisiace články