Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Lyžovanie: Majstrami sveta v štafete Fíni, Slovensko jedenáste

TASR|22. feb 2001 o 17:17

Lahti 22. februára (TASR) - Majstrom sveta v štafete mužov na 4x10 km sa stali reprezentanti domáceho Fínska v zložení Janne Immonen, Harri Kirvesniemi, Sami Repo, Mika Myllylä , ktorí zabehli čas 1:36:15,5 h a o 27 sekúnd nechali za sebou strieborných Nó

rov. Tretí po výbornej stíhacej jazde finišmana Pera Elofssona, ktorý preberal štafetu od Magnusa Ingessona na piatom mieste, skončili Švédi (+1:09,7). Po dvoch klasických úsekoch bežali v tretej časti voľnou technikou v tesnom závese Nór Thomas Alsgaard a Fín Sami Repo a v tomto poradí predávali sa vydali na trať aj finišmani Tor Arne Hetland a Mika Myllylä. Úradujúci majster sveta v šprinte ale neudržal Fínovo tempo a Myllylä si s 27-sekundovým náskokom dobehol pre tretiu zlatú medailu pre usporiadateľskú krajinu na tomto šampionáte.

Slovenská štvorica Ivan Bátory, Pavol Lacko, Martin Bajčičák a Michal Malák obsadila 11. miesto so stratou 5:17,0 min na víťazov. Štafetu rozbiehal Ivan Bátory a Pavlovi Lackovi predával na 9. mieste. Druhý klasický úsek slovenskému pretekárovi príliš nevyšiel a po polovici pretekov figurovalo družstvo spod Tatier na 12. mieste. Tretí úsek bežal Martin Bajčičák s cieľom dotiahnuť sa na Japoncov, čo sa mu napokon podarilo a do záverečného úseku vbiehali Slováci na 12. mieste.

Ivan Bátory: "Nie som so svojím výkonom veľmi spokojný. Cítil som sa vyčerpaný a chýbala mi iskra. Ale snažil som sa zo všetkých síl a myslím, že sme mali na to, aby sme skončili do deviateho miesta."

Pavol Lacko: "Na konci som už nevládal. Boli to už moje štvrté preteky v poradí, ale vôbec som sa necítil vo svojej koži. Bol som unavený, čomu nasvedčoval aj môj beh."

Martin Bajčičák: "Mojou úlohou bolo dobehnúť Japoncov, čo sa mi podarilo. V závere som sa pokúsil o trhák, ale chýbali mi sily a nepodarilo sa mi vybudovať si náskok."

Michal Malák: "Dnes som mal oveľa lepší pocit ako v predchádzajúcich pretekoch. Bežal som skejtový úsek, čo mi dosť vyhovovalo, pretože voľnou technikou sa mi behá lepšie ako klasikou. Svoj úsek som odštartoval trochu opatrnejšie, aby som ho neprepálil, ale vedel som, že na Japonca predo mnou mať budem."

Výsledky: 1. Fínsko (Janne Immonen, Harri Kirvesniemi, Sami Repo, Mika Myllylä) 1:36:15,5 h, 2. Nórsko (Frode Estil, Odd-Björn Hjelmeset, Thomas Alsgaard, Tor Arne Hetland) +27,0, 3. Švédsko (Urban Lindgren, Mathias Fredriksson, Magnus Ingesson, Per Elofsson) +1:09,7, 4. Nemecko +1:15,0, 5. Rusko +1:47,2, 6. Rakúsko +2:00,8, 7. Taliansko +2:29,6, 8. Estónsko +4:02,1. 9. Švajčiarsko +4:30,7, 10. Bielorusko +5:12,5, 11. SLOVENSKO (Ivan Bátory, Pavol Lacko, Martin Bajčičák, Michal Malák) +5:17,0.

Súvisiace články