Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Lyžovanie: Majstrami Slovenska v šprintoch Ondrej Benka-Rybár a Pastrnáková

TASR|9. mar 2003 o 14:32

Dobšiná 9. marca (TASR) - Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach vyvrcholili v Dobšinej šprintami na 1200 m voľnou technikou. Medzi mužmi triumfoval ...

Dobšiná 9. marca (TASR) - Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach vyvrcholili v Dobšinej šprintami na 1200 m voľnou technikou. Medzi mužmi triumfoval Ondrej Benka-Rybár, ktorý v A-finále odsunul na ďalšie priečky Ľubomíra Diču a Davora Škvaridla.

Medzi elitnú štvoricu sa nedostal slovenský reprezentant Martin Bajčičák, ktorý napokon vyhral B-finále a skončil na piatej pozícii. Slovenská bežecká jednotka Ivan Bátory, ktorý triumfoval na 10 km klasicky i v sobotňajšej kombinácii, šprint vynechal, nakoľko sa plne koncentruje na ďalšie preteky Svetového pohára vo fínskom Lahti.

V súťaži žien sa už zo svojho tretieho triumfu na majstrovstvách Slovenska tešila Anna Pastrnáková, ktorá zvíťazila aj na klasickej päťke a v kombinácii a stala sa tak najúspešnejšou účastníčkou šampionátu. Na druhom mieste finišovala Ľubomíra Kalinová, tretia bola Magda Števicová.