Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Lyžovanie: Majsterkou sveta v šprinte Nórka Björgenová

TASR|26. feb 2003 o 19:17

Val di Fiemme 26. februára (TASR) - Majsterkou sveta v šprinte voľnou technikou sa stala v talianskom stredisku Val Di Fiemme nórska bežkyňa Marit Björgenová.

Striebro putuje do Nemecka zásluhou Claudie Künzelovej, na bronzovom stupienku skončila ďalšia Nórka Hilde Pedersenová.

Björgenová potvrdila úlohu najväčšej favoritky, do ktorej ju pasovali tri šprintérske víťazstva v tejto sezóne Svetového pohára. V kvalifikácii dosiahla najrýchlejší čas 3:32,82, suverénne si počínala vo štvrťfinále i v semifinále. Vo finále nasadila od začiatku ostré tempo, ktorému nestačila ani jedna z troch súperiek a získala prvú zlatú medailu z vrcholného podujatia a druhý cenný kov vo Val Di Fiemme, keď v pretekoch štafiet získala bronz. Künzelová v závere prešpintovala veteránku Pedersenovú a vybojovala striebro.

Prekvapením bolo, že do štvorčlenného finále sa neprebojovala majsterka sveta v štafetách a strieborná medailistka zo skiduatlonu Nemka Evi Sachenbacherová, ktorá finišovala v druhom semifinále až na štvrtej priečke a napokon skončila piata.

A-finále:

1. Marit Björgenová (Nór.) 3:28,8, 2. Claudia Künzelová (Nem.) +1,1, 3. Hilde Pedersenová (Nór.) +1,8, 4. Beckie Scottová (Kan.) +2,3

B-finále:

5. Evi Sachnbacherová (Nem.) 3:33,9, 6. Pirjö Manninenová (Fín.) +1,2, 7. Sara Rennerová (Kan.) +1,9, 8. Anita Moenová (Nór.) +17,1

la po

Súvisiace články