Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Lyžovanie: Maier zostane na klinike v Salzburgu 3 týždne

TASR|28. aug 2001 o 18:30

Salzburg 28. augusta (TASR) - Rakúsky lyžiar Hermann Maier, ktorý pred štyrmi dňami utrpel pri havárii na svojom motocykli vážnu zlomeninu pravého predkolenia, ...

Salzburg 28. augusta (TASR) - Rakúsky lyžiar Hermann Maier, ktorý pred štyrmi dňami utrpel pri havárii na svojom motocykli vážnu zlomeninu pravého predkolenia, zostane na špecializovanej salzburskej klinike približne tri týždne. V súčasnosti sa dvojnásobný olympijský víťaz nachádza na jednotke intenzívnej starostlivosti, avšak v priebehu niekoľkých dní by mal byť preložený na normálne oddelenie. Podľa pracovníkov kliniky sa Maierova nálada výrazne zlepšila a pri terapeutických úkonoch pôsobil "vysoko motivovane".

Implantáty, ktoré mu lekári voperovali do nohy na urýchlenie liečby, by mali Maierovi podľa vyjadrenia šéfa lekárskeho tímu Arthura Trosta odstrániť približne o jeden rok. Budúcnosť 28-ročného Herminátora však Trost odmietol predpovedať. "Vzhľadom na Maierovu telesnú konštrukciu a lyžiarsky štýl je veľmi ťažké predpokladať, koľko bude jeho liečba trvať," uviedol Trost.

Súvisiace články