Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Lyžovanie: Maier začal po piatich mesiacoch opäť trénovať

TASR|9. jan 2003 o 11:30

Viedeň 9. januára (TASR) - Dvojnásobný olympijský víťaz v lyžovaní Hermann Maier opäť obnovil po takmer piatich mesiacoch tréning s rakúskym reprezentačným ...

Viedeň 9. januára (TASR) - Dvojnásobný olympijský víťaz v lyžovaní Hermann Maier opäť obnovil po takmer piatich mesiacoch tréning s rakúskym reprezentačným tímom.

Tridsaťročný Rakúšan, ktorý bol štyri roky dominantnou postavou lyžovania, mal v auguste 2001 ťažkú nehodu, keď sa na motocykli zrazil v zákrute s autom. Maier, ktorému hrozila amputácia nohy, obnovil v lete minulého roku tréning, v auguste sa však na sústredení v Chile opäť zranil. V súčasnosti sa pripravuje v stredisku Reiterhalm neďaleko Schladmingu a plánuje aj tréning super-G.

"Vyzerá to dobre," povedal šéftréner rakúskeho družstva Toni Giger o trojnásobnom majstrovi sveta. "Najdôležitejšie je, že necíti žiadnu bolesť a môže si lyžovanie vychutnávať," povedal ďalej Giger, ktorý nevylúčil Maierov návrat na preteky Svetového pohára už v tejto sezóne. "Môže to pokojne spraviť," uviedol Rakúšan, odmietol však konkretizovať, či sa "Herminátor" objaví na februárových pretekoch v St. Moritzi.

Súvisiace články