Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Lyžovanie: Maier ťažko havaroval a jeho ďalšia kariéra je ohrozená

TASR|25. aug 2001 o 19:50

Salzburg 25. augusta (TASR) - Rakúsky zjazdár a dvojnásobný olympijský víťaz Hermann Maier utrpel pri piatkovej cestnej nehode na svojom motocykli okrem početných zranení aj otvorenú zlomeninu predkolenia a jeho ďalšia kariéra je ohrozená. Podľa lekára Rakúskeho lyžiarskeho zväzu Arthura Trosta prišlo k tak masívnemu poškodeniu svalovej hmoty, že údajne hrozí zlyhanie obličiek, existujú aj obavy z možnej infekcie, ktorá by mohla viesť až k amputácii časti nohy. K nehode prišlo po tom, ako sa Rakúšan v piatok večer po návrate zo sússtredenia na svojej motorke pokúšal riskantným manévrom vyhnúť nemeckému vodičovi, ktorý sa nedovolene otáčal na ceste pri meste Radstadt.

Trojnásobný víťaz Svetového pohára sa podrobil na klinike v Salzburgu viac ako sedemhodinovej operácii, pri ktorej mu lekári museli transplantovať časť kože z ľavého ramena na pravú hornú končatinu. Maier momentálne leží na jednotke intenzívnej starostlivosti a jeho zdravotný stav je stabilizovaný, no po prebratí sa z umelého spánku má podľa slov lekára rakúskeho lyžiarskeho tímu Arthura Trosta depresívnu a pesmimisticku náladu.

"Neviem teraz zodpovedne vyhlásiť, či Hermann Maier bude ešte môcť pretekať," povedal primár salzburskej nemocnice Alois Karlbauer. "On má veľmi dobrú kondíciu a v medicíne sa často stretávame so zázrakmi," dodal. Skoré uzdravenie zaželal Herminátorovi samotný rakúsky kancelár Wolfgang Schüssel, ktorý zaslal na kliniku v Salzburgu nasledovné posolstvo: "Podobne ako milióny Rakúšanov dúfam, že sa rýchlo a úplne zotavíte zo svojich zranení a že budete môcť opäť pretekať na zasnežených svahoch. Najdôležitejšie však je, aby ste sa úplne uzdravili."

la mp

Súvisiace články