Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Lyžovanie: Maier svoj návrat odložil pre problémy s chodidlom

TASR|Publikované 1. okt 2002 o 16:07

Viedeň 1. októbra (TASR) - Dvojnásobný olympijský víťaz v zjazdovom lyžovaní Rakúšan Hermann Maier odložil svoj plánovaný návrat na svahy a bude chýbať ...

Viedeň 1. októbra (TASR) - Dvojnásobný olympijský víťaz v zjazdovom lyžovaní Rakúšan Hermann Maier odložil svoj plánovaný návrat na svahy a bude chýbať v úvodných pretekoch novej sezóny Svetového pohára 27. októbra na ľadovci v rakúskom Söldene. Dôvodom neúčasti 29-ročného Maiera je úraz z polovice augusta, keď si pri tréningu v Chile zranil chodidlo na pravej nohe.

Rakúsky lyžiar pauzuje už od augusta minulého roku, keď utrpel zlomeninu predkolenia pri autonehode. Maier vtedy na motocykli v zákrute narazil do auta, ktoré robilo na ceste nepovolený manéver. Pre ťažké zranenia nohy, ktorej hrozila spočiatku amputácia, sa musel zriecť aj tohtoročných ZOH v americkom Salt Lake City.

"Na mäkkom snehu mi to ide celkom dobre, no na tvrdej trati stále cítim v nohe bolesť. Jednoducho ešte nemôžem súťažiť," povedal trojnásobný celkový víťaz SP a dodal: "Chcem sa vrátiť až vtedy, keď budem úplne fit. Určite to bude ešte v tejto sezóne, no neviem povedať kedy presne."

Šéf úseku alpského lyžovania Rakúskej lyžiarskej federácie Hans Pum vyjadril pochopenie nad Maierovým rozhodnutím v Söldene neštartovať: "Hermannovo zdravie je prvoradé. Najdôležitejšie je, aby sa zotavil zo zranenia. Až keď bude stopercentne fit, môže pomýšľať na návrat."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.