Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Lyžovanie: Maier prosil, aby nohu zachránili za každú cenu

TASR|26. aug 2001 o 14:24

Salzburg 26. augusta (TASR) - Nehoda, pri ktorej utrpel rakúsky lyžiarsky idol Hermann Maier komplikovanú otvorenú zlomeninu predkolenia, vyvoláva neustále otázky, či sa ešte postaví na zasnežené zjazdovky. Po sedemhodinovej operácii je síce stav 29-ročného trojnásobného víťaza Svetového pohára stabilizovaný, ale jeho ďalšia kariéra je ohrozená. Sám Maier údajne tesne po nehode prosil, aby nohu zachránili za každú cenu.

"Do rany sa dostala špina a čiastočky laku. V prípade infekcie hrozí, že mu amputujú podkolenie. Hermann tesne po incidente prosil, aby nohu zachránili. Nerobil si starosti o svoju kariéru, chce iba normálne chodiť," povedal hovorca Rakúskeho lyžiarskeho zväzu Jo Schmidt.

V podobnom duchu sa vyjadril po operácii aj ošetrujúci lekár Arthur Trost: "Úvahy o jeho návrate na zjazdovky sú momentálne absolútne zbytočné. Prvoradé je, aby sa podarilo zachrániť končatinu a Hermann bol zdravý."

Nehoda sa hlboko dotkla aj Maierových kolegov zo svetových zjazdoviek. "Je to neuveriteľné, ako rýchlo sa môže stať nešťastie. Pre mňa je hrozné takýmto spôsobom stratiť najtvrdšieho konkurenta," povzdychol si majster sveta v obrovskom slalome Švajčiar Michael von Grünigen. "Herminátorov" kolega z rakúskej reprezentácie Thomas Sykora spomenul, že nešťastie si nevyberá: "Obrovská smola, v takejto situácii Hermannovi nepomôžu ani všetky jeho peniaze."

tc ki

Súvisiace články