Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Lyžovanie: Maier o nohu s najväčšou pravdepodobnosťou nepríde

TASR|26. aug 2001 o 17:08

Salzburg 26. augusta (TASR) - Stav rakúskej lyžiarskej hviezdy Hermanna Maiera sa zlepšuje a podľa ošetrujúcich lekárov nebude amputácia podkolenia nutná. Informoval o tom primár úrazovej kliniky v Salzburgu Alois Karlbauer počas tlačovej konferencie v nedeľu popoludní.

"Ak nenastanú komplikácie, nohu určite nestratí. V sobotu bol Hermann vo veľmi zlom psychickom stave, dnes je to už lepšie a prejavil známky optimizmu. Dokonca môže hýbať prstami na zranenej nohe, čo považujem za dobré znamenie. Do stredy však určite zostane na jednotke intenzívnej starostlivosti," vyjadril sa Karlbauer.

V dobrom štádiu sa nachádza aj miesto, kde 41-násobnému víťazovi pretekov Svetového pohára museli implantovať kožu z ramena. "Je dobre prekrvené, implantát sa ujal. To znamená, že riziko infekcie sa značne zredukovalo," skonštatoval plastický chirurg Christoph Papp.

Optimistická je aj rodina 29-ročného pretekára. Jeho brat Alex po návšteve v nemocnici povedal, že Hermann je síce unavený a podráždený, čo je však v podobnej situácii normálne: "Stav sa mu zlepšil, lepšie je na tom aj po psychickej stránke. Prejavil silnú vôľu uzdraviť sa."

tc ki

Súvisiace články